Strona główna
Aktualności
O samorządzie
Interpelacje
Stanowiska
Inwestycje
O Saskiej Kępie
Święto Saskiej Kępy
Galeria
Odsyłacze
Mapa strony
Redakcja
Kontakt

 

 

• 07.09.2004: Znikła budka Evland

Przez kilkanaście ostatnich dni można było obserwować jak znika budka widmo na rogu Zwycięzców i Placu Przymierza. Straszyła nas przez ostatnie dwa lata powybijanymi szybami i stała się symbolem bezsilności władz miasta. 

• 13.04.2004: Nowy referat - szansa na likwidację budy Evland

Jak dowiedzieliśmy się siódmego kwietnia w Urzędzie  Dzielnicy Praga Południe,  6 kwietnia został powołany w Biurze Naczelnego Architekta Miasta - Referat d/s  Egzekucji Niepieniężnych i dziś rozpoczął pracę. Referat otrzymał już z Pragi Południe komplet dokumentów dot. "naszej" budy Evland.

A swoja drogą wygląda na to że, mamy swój udział w doprowadzeniu do powołania tego referatu.

• 28.01.2004: Urzędniczy walczyk

Evlandem staraliśmy się zainteresować najwyższe władze w miasta - gdyż niższe nie miały kompetencji, aby usunąć szpecącą okolicę budę.  Dnia 17.12.2003r  wysłaliśmy pismo (poniżej) do wiceprezydenta Andrzeja Urbańskiego (ponieważ to on wcześniej  zajmował się usuwaniem podobnych obiektów z placu Zamkowego). Prezydent Urbański przesłał nasze pismo  do  wiceprezydenta Sławomira Skrzypka, wiceprezydent Skrzypek do Naczelnego Architekta Miasta pana Michała Borowskiego, ten do Tomasza Zemły, naczelnika Wydziału Administracji Architektoniczno-Budowlanej, jednego z 11 wydziałów Biura Naczelnego Architekta Miasta Warszawy. Pan Zemła przesłał pismo do Delegatury Biura Naczelnego Architekta w Dzielnicy Praga Południe. I tak koło się zamknęło, pismo wróciło do dzielnicy. Kto jest wiec władny usunąć od lat nielegalnie stojącą  budę ? Jedno jest pewne, nasze pismo przeczytało wielu, radośnie zmieniając przy okazji jego wygląd. Po zatoczeniu koła zaczęło wyglądać tak fantastycznie, że poniżej zamieszczamy jego reprodukcję.

Kliknij aby powiększyć

• 21.12.2003: Odrapana rocznica. Niepostrzeżenie minął rok, a obdrapana buda po sklepiku spożywczym EVLAND nadal dzielnie tkwi na rogu ulic Zwycięzców i Placu Przymierza

W międzyczasie powstały obok dwa nowe domy mieszkalne dające swoją nowością rażący kontrast do porzuconego przez właścicieli pawiloniku. Zastanawia fakt, jak to możliwe aby terenie będącym własnością Gminy i ZDM mogła tkwić latami pozostałość po zlikwidowanym prywatnym sklepie? Z okazji zbliżającego się nowego roku życzymy sobie i władzą aby był to ostatni Nowy Rok z ex Evlandem przy Zwycięzców.


Copyright © 2015 Samorząd Mieszkańcow Saskiej Kępy. Kontakt: kepa@kepa.waw.pl