Strona główna
Aktualności
O samorządzie
Interpelacje
Stanowiska
Inwestycje
O Saskiej Kępie
Święto Saskiej Kępy
Galeria
Odsyłacze
Mapa strony
Redakcja
Kontakt

 

• 28.04.2005: Rapperswilska czy Raperswilska??

Ulica Rapperswilska otrzymała swe miano 14.V.1928 od miasta Rapperswil w Szwajcarii. Jak dotąd miasto nazwy nie zmieniło, natomiast ulica na Saskiej Kępie za sprawą urzędników Warszawy niepostrzeżenie przybrała imię Raperswilskiej. Nie ma śladu, aby Rada Warszawy  kiedykolwiek podjęła uchwałę o zmianie nazwy ulicy. Po prostu takiej uchwały  nie ma, czyli ulica nazywa się Rapperswilska. Tymczasem Urząd Dzielnicy Praga Południe wydaje nowe dowody osobiste z adresem RAPERSWILSKA. Niby to samo, brak tylko jednego "P". Podobno jest dokument mówiący, że miasto w Szwajcarii od którego pochodzi nazwa pisze się teraz po polsku przez jedno "P". Jeżeli ktoś widział ten dokument, prosimy gorąco o udostępnienie. Sprawdzaliśmy na internetowym planie Warszawy Urzędu Miasta. Tam Rapperswilska jest przez jedno "P".

Nie byłoby o co kopii kruszyć, tyle że dla komputerów ta drobna zmiana stanowi poważną różnicę. Wyrzucone "P" zmusza mieszkańców Rapperswilskiej do zmiany  dokumentów osobistych i innych na własny koszt. A może to urzędnicy powinni poprawić swój błąd ? Bo jeżeli nie uda odszukać uchwały o zmianie nazwy ulicy, to stanowi ona wyłącznie błąd urzędniczy.

 

• 17.09.2004: Waszyngtona jest aleją - Radni Pragi Południe też tak uważają

Radni Pragi Południe na sesji Rady Dzielnicy 15 września podjęli uchwałę o wystąpieniu do Rady Miasta Stołecznego Warszawy by w ramach porządkowania nazewnictwa ulic w Warszawie zmienić ULICĘ Waszyngtona na ALEJĘ Waszyngtona.

• 10.01.2004: Waszyngtona musi być aleją!!!!!

My również, jak wielu mieszkańców, uważamy, że Aleja Waszyngtona jest aleją, a nie ulicą. Gdy przed laty instalowano nowe tablice z nazwami ulic okazało się, że w 1975 roku przez pomyłkę przekręcono nazwę i Aleja Waszyngtona stała się ulicą Waszyngtona. Po publikacjach prasowych myśleliśmy, że pomyłka zostanie naprawiona „z urzędu”. Nic podobnego się nie stało. Niedawno, ponownie Super Express (20.XI.2003) przypomniał o pomyłce i o związanej z nią frustracji mieszkańców alei. Samorząd Saskiej Kępy zwrócił się 6 stycznia 2004 do władz Dzielnicy Praga Południe o oficjalne wystąpienie w tej sprawie do Rady Warszawy. Mamy nadzieję, że Rada Warszawy,  która jest władna sprostować pomyłkę zrobi to szybko i historyczna nazwa zostanie przywrócona.

 


Copyright © 2015 Samorząd Mieszkańcow Saskiej Kępy. Kontakt: kepa@kepa.waw.pl