Strona główna
Aktualności
O samorządzie
Interwencje
Stanowiska
O Saskiej Kępie
Odsyłacze
Mapa strony
Kontakt

 

 

Ostatnio dodane wiadomości:

14 grudnia: Śpiewanie kolęd na Saskiej Kępie

Magda Czerwosz: "Tego roku musimy śpiewać kolędy, nawet jedli nigdy nie śpiewaliśmy bo nie mamy głosu, albo mamy inne wykręty.
Po prostu, nie wypada nie śpiewać! A jak, co, z kim możemy wybierać. WYBÓR jest OGROMNY"


14 grudnia, w piątek o godz. 19,30 w Klubie Kultury na Saskiej Kępie spotykamy się w kręgu przyjaciół Grzegorza Fitelberga i miłośników
muzyki ludowej, bowiem na koncercie U ŹRODEŁ, ALE TAKIM KONCERCIE GDZIE PRZEWIDZIANO WSPÓLNE ŚPIEWANIE wystąpi Apolonia Nowak pieśniarka ludowa z Kadzidła na Kurpiach Zielonych – gość specjalny, a do wspólnego śpiewu zachęcać nas będzie nasza młodzież z Gimnazjum na Angorskiej pod wodzą dyrygencką Barbary Sroki. Czyli bardzo Sasko Kępskie spotkanie [ciekawe ilu
znajomych będzie na widowni, proponuje liczyć, a potem pochwalić się tym].
Zaprasza Jadwiga Teresa Stępień


19 grudnia o godz 19 w Klubie Kultury Saska Kępa uroczysty koncert ŚWIĘTA Z KOLĘDĄ na którym wystąpią:
- Justyna Reczeniedi, sopran, autorka książki „Bogna Sokorska. Życie i kariera Słowika Warszawy – wspomnienie”[była jej uczennicą]
- Krystian Adam Krzeszowiak – tenor
- Alina Mleczko – saksofonistka, pierwsza kobieta, która ukończyła klasę saksofonu w Akademii Muzycznej w Warszawie

Zespół Tro Con Passione w składzie:
Kamila Szalińska Bałwas – skrzypce
Michał Pindakiewicz – gitara
Jerzy Cembrzyński – kontrabas
Joanna Gatniejewska – flet ( gościnnie )
Zaprasza Elżbieta Sęczykowska


21 grudnia o godz. 18, 00 wspólne kolędowane na FRANCUSKIEJ jak to od lat już bywa [na dowód zdjęcia z 2005] na rogu Obrońców z
towarzyszeniem DĘTEGO BLASZANEGO ZESPOLU Chór CANTORES SANCTAE BARABARE nam znany jako WARSZAWSKI CHÓR MIĘDZYPARAFIALNY
Zaprasza Artur Backiel

         

6 grudnia: W sobotę (8.XII) sympozjum towarzyszące wystawie Keramosu

8 grudnia 2012 o godz. 11.00 w Klubie Kultury Saska Kępa przy ulicy Brukselskiej 23 zorganizowane zostanie sympozjum towarzyszące X Międzynarodowemu Biennale Ceramiki Stowarzyszenia KERAMOS. Będzie to okazja do spotkania z twórcami i członkami istniejącego już ponad 20 lat Stowarzyszenia KERAMOS. Zaprezentowane zostaną archiwalne taśmy i fotografie z poprzednich wystaw ceramiki, przypomniane zostaną również postacie nieżyjących już twórców - Zofii Czerwosz, Wandy Zawidzkiej-Manteuffel, Henryka Gaczyńskiego, Marty Podoskiej-Koch, Eweliny Michalskiej i Mirona Grześkiewicza.

O Keramosie i trwającej wystawie przeczytać można także na stronie Stowarzyszenia oraz na FORUM OCHOTY.

 

5 grudnia: Przedświąteczne śpiewy w Klubie Kultury - już 14 grudnia

14 grudnia 2012 o godz. 19.30 w Klubie Kultury Saska Kępa (filia CPK) przy ul. Brukselskiej 23 odbędzie się trzecie spotkanie z cyklu "ŚLADAMI MISTRZÓW ... WIELKIE POSTACIE NA SASKIEJ KĘPIE". Patronem honorowym projektu jest Burmistrz Dzielnicy Praga Południe Pan Tomasz Kucharski.

Koncert "U ŹRÓDEŁ" - pieśni kurpiowskie i kolędy z udziałem gości specjalnych. W programie m.in. wspólne muzykowanie.


Idea koncertu:
Wiele spośród dzieł kultury - tworzonych i wykonywanych m.in. przez Mistrzów związanych z Saską Kępą: Grzegorza Fitelberga, Ewę Bandrowską-Turską i Witolda Lutosławskiego - inspirowanych jest rodzimą muzyką ludową.
Wieczór "U Źródła" to okazja i zachęta do wspólnego śpiewania, do odkrywania na nowo piękna naszych polskich pieśni, które śpiewały w domach babcie, dziadkowie, rodzice.

Zaprasza Jadwiga Teresa Stępień - inicjator i koordynator projektu "Polska Szkoła Mistrzów" - "Śladami Mistrzów ... Wielkie Postacie na Saskiej Kępie"

Wystąpią m.in.:
- Apolonia Nowak pieśniarka ludowa z Kadzidła - Kurpie Zielone
- Chór "Polihymnia" z Gimnazjum nr 18 im. Ignacego Jana Paderewskiego pod dyrekcją Barbary Jasińskiej Sroki
- Mariusz Rutkowski - pianista


 

9 listopada: Od 16 listopada 10. Międzynarodowe Biennale Ceramiki w Klubie Kultury

16 listopada o godz. 19.00 w Klubie Kultury Saska Kępa przy ul. Brukselskiej rozpocznie się 10. Międzynarodowe Biennale Ceramiki Stowarzyszenia Keramos, które potrwa do 14 grudnia 2012. Szczegóły na plakacie (pobierz PDF).
 

6 listopada: Program Klubu Kultury na listopad 2012

Klub Kultury Saska Kępa zaprezentował swój repertuar na listopad 2012. Informacje dotyczące poszczególnych wydarzeń, godzin i biletów dostępne są na stronie Centrum Promocji Kultury.

 

31 października: Fotorelacja z bluesowania w Barze Alpejskim

W Barze Alpejskim odbyło się kolejne "bluesowanie". Razem z "Blues Time" wystąpili m.in. Natalia Kaczmarczyk, Anna Leitner i Tomasz Bielecki. Fotografie nadesłał Zbigniew Jędrzejczyk.

         

         

         

 

23 października: Posiedzenie Rady Samorządu Mieszkańców Osiedla 30 października 2012

Posiedzenie Rady Samorządu Mieszkańców Osiedla Saska Kępa odbędzie się w dniu 30.10.2012 o godzinie 18.00 w siedzibie Samorządu przy ul. Jana Styki 25.

Projekt porządku posiedzenia Rady:

1. Otwarcie posiedzenia Rady Osiedla.

2. Stwierdzenie prawidłowości zwołania posiedzenia Rady Osiedla.

3. Przyjęcie porządku obrad.

4. Uzupełnienie składu Zarządu.

5. Powołanie spośród członków Samorządu zespołów do monitorowania problemów.

6. Podjęcie uchwały o ponownym wystąpieniu do Burmistrza Dzielnicy o zmianę lokalu Samorządu Osiedla.

7. Informacja o działalności Klubu Kultury na Saskiej Kępie.

8. Ustalenie dokładnego grafiku dyżurów członków Samorządu w siedzibie.

9. Sprawy różne.

10. Zamknięcie posiedzenia Rady Osiedla.

 

 

18 października: Fotografie z wernisażu wystawy "Fotografowie Saskiej Kępy"

4 października w Klubie Kultury przy ul. Brukselskiej odbył się wernisaż wystawy pt. "Fotografowie Saskiej Kępy. Poniżej udostępniamy kilka zdjęć z tego wydarzenia, które nadesłał Tadeusz Dornowski. Z kolei pod tym linkiem znajduje się album z fotografiami udostępnionymi przez Zbigniewa Jędrzejczyka.

 

         

         

 

 

17 października: "Warszawa niezaistniała" - niezwykłe wykłady w MPW

W Muzeum Powstania Warszawskiego rozpoczyna się cykl wykładów pt. "Warszawa niezaistniała. Niezrealizowane projekty urbanistyczne i architektoniczne dwudziestolecia międzywojennego". W czasie dziesięciu spotkań Jarosław Trybuś prezentować będzie kolejne tematy nawiązujące do poszczególnych rozdziałów książki wydanej przez Muzeum Powstania Warszawskiego pod tym samym tytułem co cykl wykładów.

Pierwsze spotkanie (17.X) zatytułowano "Tereny Powszechnej Wystawy Krajowej 1944 roku na Saskiej Kępie". Kolejne to m.in. "Muzeum Przemysłu i Techniki na Saskiej Kępie" (7 listopada) oraz "Centralny Dworzec Pocztowy i lotnisko na Gocławiu" (5 grudnia). Więcej na stronie warszawskiego oddziału Stowarzyszenia Architektów Polskich.

 

20 września: "Zabierz serce na spacer" do Parku Skaryszewskiego

29 września o godz. 11.00 w ramach Światowego Dnia Serca rozpocznie się impreza w Parku Skaryszewskim zorganizowana przez Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej i Instytut Koźmiana. Jej punktem kulminacyjnym będzie marsz nordic walking. Więcej informacji i możliwość zarejestrowania się na stronie: sercenaspacer.pl.

 

20 września: Już jutro wieczór bluesowy na Międzynarodowej

21 września o godz. 20.00 w Barze Mlecznym "Alpejski" przy ul. Międzynarodowej 68 rozpocznie się wieczór bluesowy. Tym razem wystąpi grupa Blues Time.

 

7 września: W nocy z 9 na 10 września początek remontu wiaduktu na ul. Saskiej

W nocy z 9 na 10 września z powodu rozpoczęcia remontu zamknięty zostanie wiadukt nad Trasą Łazienkowską. Prace potrwać mają trzy tygodnie. Przez cały czas dostępne mają być chodniki dla pieszych. Objazd dla samochodów i autobusów wytyczony będzie wzdłuż ul. Zwycięzców, Paryskiej, Brukselskiej i Ateńskiej. Szczegóły dotyczące inwestycji znajdują się na stronie Urzędu Miasta.

 

2 sierpnia: Fundacja Azylu pod Psim Aniołem organizuje zbiórkę darów

W dniach 3-5 sierpnia w pięciu warszawskich lokalach, w których przekazać można będzie dary dla Fundacji Azylu pod Psim Aniołem. Jednym z miejsc będzie Klubokawiarnia Towarzyska przy ul. Zwycięzców 49. Szczegóły na stronie wydarzenia na Facebooku oraz na stronie Fundacji.

 

13 lipca: W sobotę "Rendez-Vous z Francją!" na ul. Francuskiej

W najbliższą sobotę (14 lipca 2012) od godz. 12.00 do 22.00 na ul. Francuskiej (od Ronda Waszyngtona do ul. Walecznych) odbędzie się piknik zorganizowany przez Francuską Izbę Przemysłowo-Handlową. W programie m.in. stoiska z francuskimi produktami regionalnymi, strefa sportowa, prezentacje francuskich inwestorów, strefa dla dzieci, scena z całodziennymi animacjami, uliczna zabawa taneczna. Szczegóły wydarzenia na stronie Centrum Promocji Kultury.

 

13 lipca: Filmowa Stolica Lata także w Parku Skaryszewskim

Po raz kolejny w Warszawie zorganizowane zostało wakacyjne kino plenerowe - Filmowa Stolica Lata. Projekcje odbywają się m.in. w Parku Skaryszewskim (a także wielu innych parkach stolicy). Szczegóły na stronie internetowej filmowastolica.pl.

 

12 lipca: Początek cyklu artykułów "Śladami MISTRZÓW... Wielkie postacie na SASKIEJ KĘPIE"

Jadwiga Teresa Stępień z Samorządu Saskiej Kępy rozpoczęła cykl artykułów "Śladami MISTRZÓW... Wielkie postacie na SASKIEJ KĘPIE". Pierwszy artykuł, który ukazał się w periodyku "Saska Kępa" poświęcony jest Grzegorzowi Fitelbergowi. Zapraszamy do lektury tekstu.

 

12 lipca: SAS. Ilustrowany atlas architektury Saskiej Kępy - promocja książki

Wkrótce na Saskiej Kępie odbędzie się promocja nowej książki poświęconej dzielnicy. Na premierę książki "SAS. Ilustrowany atlas architektury Saskiej Kępy" zaprasza Centrum Architektury. Autorką opracowania jest Magdalena Piwowar. Znalazły się w nim teksty Grzegorza Piątka i Jarosława Trybusia.

Wieczór autorski i wykład odbędzie się 20 lipca o godz. 18.00 na dachu Klubu Kultury Saska Kępa (ul. Brukselska 23), a "Afterparty" w klubokawiarni Towarzyska (ul. Zwycięzców 49). Następnego dnia (21 lipca) w godz. 11.00-16.00 autorów można będzie spotkać w kawiarni Szara Cegła (ul. Królowej Aldony 5). O godz. 16.00 rozpocznie się spacer architektoniczny po Saskiej Kępie wraz z Grzegorzem Piątkiem i Jarosławem Trybusiem.

 

6 lipca: Lipcowy repertuar Klubu Kultury Saska Kępa

Klub Kultury Saska Kępa zaprezentował swój repertuar na lipiec 2012. Informacje dotyczące poszczególnych wydarzeń, godzin i biletów dostępne są na stronie Centrum Promocji Kultury.

 

 

         

11 lipca - „Podobasz mi się bardzo" - piosenki Seweryna Krajewskiego i Agnieszki Osieckiej w wykonaniu popularnego kwartetu - "RAMPA" - polskiego Manhattan Transfer

 

11 lipca - zdjęcia wykonane w przerwie koncertu na dachu Klubu Kultury Saska Kępa

 

 

15 czerwca: Wkrótce Wyprzedaż Garażowa na Saskiej Kępie

Już 24 czerwca w godz. 10.00-16.00 odbędzie się Wyprzedaż Garażowa na Saskiej Kępie. Wszyscy zainteresowani mogą zgłaszać się mailowo na adres: wyprzedaz.saskakepa@gmail.com. Umożliwi to organizatorom przygotowanie mapki wszystkich stoisk. Poniżej zamieszczamy fotografie autorstwa Magdaleny Czerwosz z wyprzedaży zorganizowanej w 2009 roku. Zapraszamy do uczestnictwa w tegorocznej edycji.

 

         

 

 

         

 

 

4 czerwca: VIII BIBA w Klubie Kultury Saska Kępa - reportaż

Fotorelacja jest już udostępniona w Internecie. Zapraszamy do oglądania pod tym linkiem.

 

31 maja: VIII BIBA w Klubie Kultury Saska Kępa już 2 czerwca

Zbigniew Jędrzyjczyk i Adam Tkaczyk zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu Blues i Ballada na Saskiej Kępie. Tym razem wystąpi Kasia Zygmont wraz z zespołem (Piosenki Moralnego Niepokoju) oraz C.B.A. Blues-Rock Band. Początek o godz. 19.00 w Klubie Kultury przy ul. Brukselskiej 23.

 

14 maja: Portal "Saska Kępa z Pasją" udostępnił zdjęcia z poprzednich edycji Święta Saskiej Kępy

Portal "Saska Kępa z Pasją" udostępnił zdjęcia z poprzednich edycji Święta Saskiej Kępy. Wszystkie fotografie oglądać można na profilu facebookowym portalu. Autorką większości prac jest Magdalena Czerwosz - Przewodnicząca Samorządu Mieszkańców.

 

13 maja: W Kościele przy ul. Nobla pokaz filmu "Przebudzenie"

W Kościele przy ul. Nobla zainaugurowano cykl pokazów filmów dotyczących katastrofy smoleńskiej. Pierwszym pokazanym filmem było "Przebudzenie". Po seansie zorganizowane zostało spotkanie z autorką - Joanną Lichocką.

 

12 maja: Wernisaż wystawy Wydziału Rzeźby ASP

12 maja o godz. 18.00 w Klubie Kultury otwarta została wystawa prac profesorów i studentów Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

 

Fot. Tadeusz Rudzki

         

Fot. Tadeusz Rudzki

Fot. Tadeusz Rudzki

         

Fot. Tadeusz Rudzki

Fot. Tadeusz Rudzki

         

Fot. Tadeusz Rudzki

Fot. Tadeusz Rudzki

         

Fot. Tadeusz Rudzki

Fot. Tadeusz Rudzki

         

Fot. Tadeusz Rudzki

 

Fot. Tadeusz Rudzki

 

 

5 maja: Wkrótce Święto Saskiej Kępy 2012. CPK ogłasza konkurs na najładniejszego pegaza

Centrum Promocji Kultury zachęca do tworzenia... pegazów, które mają być symbolem tegorocznej edycji Święta. Wszelkie informacje dotyczące konkursu znajdują się na stronie CPK. Ogłoszenie wyników - 19 maja.

 

5 maja: Majowy harmonogram Klubu Kultury Saska Kępa

Całość znaleźć można na stronie CPK. W programie m.in.... Wieczór Kultury Cypryjskiej (13 maja, od godz. 17.00).

 

27 kwietnia: Informacja o organizacji parkingów w czasie imprez na Stadionie Narodowym

Biuro Drogownictwa i Komunikacji Urzędu m.st. Warszawy wprowadziło tymczasowe zmiany na kilku ulicach w pobliżu Stadionu Narodowego. Szczegóły na stronie Dzielnicy.

 

19 kwietnia: Skwer przy ulicy Nobla ogrodzony

Pojawienie się nowych betonowych zapór ograniczyły możliwości beztroskich "kierowców". Początkowo niektórzy z nich nadal wjeżdżali na skwer, ale z chwilą dołożenia trzeciej zapory problem został rozwiązany.

 

         

Fot. Tadeusz Rudzki

         

Fot. Tadeusz Rudzki

 

 

2 marca: Skwer przy ulicy Nobla - nadal rozjeżdżany

Znajdujący się przy ulicy Alfreda Nobla trawnik i droga dojazdowa do garaży są w fatalnym stanie. Szczególnie widać to w obecnym okresie, gdy miejsce przypomina bajoro.
Dodatkowo szkodzą wyczyny części "kierowców", którzy rozjeżdżają trawnik parkując na nim lub po prostu wykorzystując go jako miejsce do zawracania.
Na zdjęciach prezentujemy obecny stan miejsca i skutki opisanych poczynań. Może warto rozważyć odgrodzenie skweru choćby z użyciem starych krawężników?

Fot. Grzegorz Jaworski

         

Fot. Grzegorz Jaworski

Fot. Tadeusz Rudzki

         

Fot. Tadeusz Rudzki

 

17 stycznia: Sprawa prześwitu przy Rondzie Waszyngtona

W związku z powracającymi planami zabudowy prześwitu przy Rondzie Waszyngtona prezentujemy Uchwałę Rady Samorządu Mieszkańców Saskiej Kępy z dn. 25.10.2011 w sprawie zabudowy przejścia pieszego pod budynkiem mieszkalnym położonym przy ul. Francuskiej 49.

 

Poniżej zdjęcia historyczne. Pokazują one kolisto-promienisty układ ronda - krzyżujące się 4 ulica i 4 aleje - do Stadionu, do Parku i dwie na osiach półokrąglaków. Widać także, że półokrąglaki - choć "bliźniacze" w głównym założeniu - różnią się szczegółami rozwiązań. Po parzystej widoczne jest wzniesienie od frontu, a po nieparzystej dwa prześwitykomunikacyjne na osi chodników Jakubowskiej i Francuskiej. To było zamierzone, a nie przypadkowe, rozwiązanie architekta.

 

 

 

13 stycznia: Fotorelacja z BiBy III

13 stycznia w Klub Kultury odbył się III koncert z cyklu "Blues i Ballada na Saskiej Kępie". Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

 

5 stycznia: Koncert kolęd współczesnych - 6 stycznia 2012

Teatr N.O.R.A. zaprasza do Klubu Kultury na godz. 18.00. Wszelkie szczegóły na afiszu i w zaproszeniu. Wstęp wolny.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Archiwum chronologiczne:

 • Archiwum 2018
 • Archiwum 2017
 • Archiwum 2016
 • Archiwum 2015
 • Archiwum 2014
 • Archiwum 2013
 • Archiwum 2012
 • Archiwum 2011
 • Archiwum tematyczne - treści sprzed 2011 roku (w budowie):

 • Baraki przy ul. Brukselskiej
 • Budka EVLAND
 • Chór
 • Czy Saska Kępa stanie się wyspą?
 • Działki przy al. Waszyngtona
 • Inscenizacja bitwy o Olszynkę Grochowską
 • Kasztanowce
 • Stadion Dziesięciolecia/Stadion Narodowy
 • Trasa Tysiąclecia
 • Obwieszczenia
 • Ekrany ochronne na Wale Miedzeszyńskim
 • Niebezpieczne ulice
 • Remonty infrastruktury
 • Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego
 • Przepompownia w Parku Skaryszewskim
 • Saska Kępa jak Manhattan
 • Paryż na Francuskiej
 • Zieleń
 • Park Skaryszewski
 • Zwierzęta
 • Ludzie Saskiej Kępy - wydarzenia
 • Pozostałe informacje (m.in. o promocji książki o Saskiej Kępie, staraniach o przywrócenie linii tramwajowej nr 8, Dniu Warszawy w szkole im. B. Prusa, wspólnocie mieszkaniowej przy Waszyngtona, wystawie fotografii)
 •  

   

   

   

   

   


                                                      Copyright © 2018 Samorząd Mieszkańcow Saskiej Kępy. Kontakt: kepa@kepa.waw.pl