Strona główna
Aktualności
O samorządzie
Interwencje
Stanowiska
O Saskiej Kępie
Odsyłacze
Mapa strony
Kontakt

 

 

Ostatnio dodane wiadomości:

 

12 grudnia: Rozpoczęła się wystawa prac Agnieszki Kowalskiej

12 grudnia 2013 w Klubie Kultury rozpoczęła się wystawa pt. "Książka miłością malowana", na której prezentowane są prace Agnieszki Kowalskiej.

 

05 grudnia: Wieczór z Julią Hartwig

W najbliższy czwartek (5 grudnia) w Klubie Kultuy Saska Kępa o godz. 19.00 rozpocznie się wieczór z Julią Hartwig, pt. "Rejsy po literaturze i nie tylko". Spotkanie zorganizowane pod patronatem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich (Oddział Warszawa) poprowadzi Jakub Ekier. Wstęp wolny.

 

 

01 grudnia: Aktualne wystawy w Klubie Kultury

W galerii na parterze Klubu Kultury przy ul. Brukselskiej 23 trwa wystawa prac p. Uty Gnatowskiej.


Uta Henryka Gnatowska ukończyła w 1970 roku Wydział Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu z dyplomem konserwatora zabytków. Wcześniej studiowała historię sztuki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Po dyplomie przenosi się do Warszawy, gdzie pracuje jako konserwator (m.in. na Zamku Królewskim 73-74) i jednocześnie maluje. Od 1980 roku wystawiała swoje prace na ponad 55 wystawach indywidualnych. Z największych ekspozycji to Galeria "Nowy Świat" 1986 i "Zapiecek" 1998 w Warszawie. Lloyd Henry's Gallery, Manistee, Michigan USA 1995, Kurhauz w Bad Krozingen 1987, Niemcy, "Dzwonnica" Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu nad Wisłą, 1998, MOK "Centrum" w Zawierciu 2004, Galeria Muzeum Zamek w Niedzicy . Dwa razy w roku, na wiosnę i w jesieni, przedstawia swoje nowe obrazy we własnej galerii autorskiej "UTA" w Warszawie.

Wiesław Ochman powiedział o niej:
"Oglądając prace artystki, łatwo dostrzegamy jej wewnętrzna harmonie i ład. Emanuje z nich spokój i radość malowania.

Dbałość o szczegóły nie jest jedynie wirtuozerskim popisem możliwości Uty, ale stanowi nieodzowny element przekazu artystycznego.

Myślę, że sama Uta ujęła to najpiękniej i najprościej mówiąc o swojej twórczości;.

.”Miałam czas poznać, docenić i pokochać najtrudniejszy styl w malarstwie – realizm. W nim nie można nieznajomości rysunku przykryć deformacją,
nieudolności w widzeniu barw – „syntetycznym widzeniem”, a kompletny brak artyzmu podeprzeć literaturą.”

Uta Gnatowska podporządkowała swój talent, wiedzę i wrażliwość własnym odczuciom i malarskiemu „oku”. Zaufała sobie a nie krótko trwałym modom. Jest szczera i autentyczna w swojej twórczości…”


Na wystawie zobaczymy więc krajobrazy a w tym przede wszystkim morze, martwe natury pięknie i ciekawie zestawione i mistrzowsko namalowane.

 

 

 

Z kolei foyer Klubu eksponowane są prace Jolany Caban.

 

9 listopada: "Andrzejkowy Blues" w Klubie Kultury

30 listopada (sobota) w Klubie Kultury Saska Kępa przy ul. Brukselskiej 23 odbędzie się koncert "Andrzejkowy Blues" w wykonaniu grupy Blues Time. Impreza rozpocznie się o godz. 19.00. Wstęp za symboliczne 5 zł.

 

21 października: W środę 23 października początek wystawy p. Grześkiewiczów

W najbliższą środę (23 października) w Klubie Kultury Saska Kępa odbędzie się wernisaż wystawy prac p. Heleny i Lecha Grześkiewiczów, wybitnych polskich plastyków, zasłużonych dla powojennej odbudowy Warszawy. Więcej o artystach na stronie rodziny Grześkiewiczów. Wystawa potrwa do 15 listopada.

 

 

 

13 października: 21 października w Domu Kultury Orion debata o bezpieczeństwie

Komendant Rejonowy Policji, Burmistrz Dzielnicy Praga Południe oraz Kierownik Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego zapraszają mieszkańców Saskiej Kępy na debatę poświęconą bezpieczeństwu na Saskiej Kępie. Debata odbędzie się 21 października 2013 o godz. 18.00 w Domu Kultury Orion przy ul. Egipskiej 7. Szczegóły na plakacie.
 

11 października: 18 października wernisaż wystawy "Znaki & Obrazy"

18 października 2013 o godz. 18.00 w Klubie Kultury przy ul. Brukselskiej rozpocznie się wystawa prac p. Henryka Chylińskiego pt. "Znaki & Obrazy". Wystawa potrwa do 12 listopada.

Jednocześnie zapraszamy do Galerii DAP-3 przy ul. Mazowieckiej 11A, gdzie 15 października o godz. 18.00 otwarta zostanie wystawa p. Anny Foryckiej-Putiatyckiej pt. "Pejzaże egzotyczne". Organizatorzy szczególnie zapraszają wszystkich tych, którzy odwiedzili p. Annę Forycką-Putiatycką w jej ogrodzie przy ul. Obrońców poczas ostatniego Święta Saskiej Kępy.

 

26 września: W Klubie Kultury rozpoczyna się wernisaż wystawy plakatów Wiesława Rosochy

W piątek 27 września 2013 o godz. 18.00 w Klubie Kultury przy ul. Brukselskiej odbędzie się wernisaż wystawy pt. "Wiesław Rosocha. Plakaty". Ekspozycja potrwa do 14 października. Kuratorem wystawy jest p. Piotr Dąbrowski. Więcej informacji o artyście na stronie rosocha.pl.

 

 

• 31 sierpnia: 6 września wernisaż wystawy malarstwa Grażyny Kilanowicz-Bareckiej

W piątek 6 września 2013 w Klubie Kultury przy ul. Brukselskiej 23 otwarta zostania wystawa prac Grażyny Kilanowicz-Bareckiej, mieszkanki Saskiej Kępy. Wernisaż wystawy "Dwudziesty pierwszy" rozpocznie się o godz. 19.00. Więcej informacji o artystce na stronie artofbarecka.biz.

 

30 sierpnia: Targ rolny "Fresh Sunday" przy dźwiękach Blues Time

W najbliższą niedzielę (1 września) w OSP Saska Kępa (róg Walecznych i Międzynarodowej) po raz pierwszy zagości targ rolny "Fresh Sunday". Dzięki organizacji tego wydarzenia możliwe będzie dokonanie zakupu świeżej żywności bezpośrednio od rolników i lokalnych producentów. Targ potrwa od 10.00 do 16.00. O godz. 13.30 imprezie towarzyszyć będzie występ grupy Blues Time.

 

 

31 lipca: Kolejny koncert grupy Blues Time w lokalu Francuska 30

Już 3 sierpnia w lokalu Francuska 30 odbędzie się kolejny koncert grupy Blues Time. Początek o godz. 18.30. Zaprasza Zbigniew Jędrzyjczyk z przyjaciółmi.

 

 

28 lipca: Ostatni moment na zgłoszenie lokalizacji dla siłowni plenerowych

Do 31 lipca można jeszcze zgłaszać propozycje lokalizacji siłowni plenerowych. Na całej Pradze Południe ma szansę powstać dziewięć takich miejsc. Sugerujemy wskazanie skweru przy Kanale Wystawowym, w pobliżu ulicy Międzynarodowej i Zwycięzców. Zgłoszeń dokonywać można na stronie wdobrejkondycji.waw.pl.

 

25 lipca: Koncert uczestników Międzynarodowego Konkursu Wokalnego prof. Marcina Habeli w Klubie Kultury

27 lipca 2013 o godz. 18.00 w Klubie Kultury przy ul. Brukselskiej odbędzie się koncert uczestników Międzynarodowego Konkursu Wokalnego prof. Marcina Habeli. Na wydarzenie zaprasza Fundacja Latająca Akademia Elżbiety Małanicz-Onoszko. Wstęp wolny.

 

20 lipca: Wystawa Marii Kubiak "Dalekie Krainy" potrwa do 31 sierpnia

18 lipca 2013 o godz. 18.00 w Klubie Kultury otwarta została wystawa prac Marii Kubiak pt. "Dalekie Krainy". Ekspozycję będzie można oglądać do 31 sierpnia.

Maria Kubiak jest absolwentką wydziału architektury wnętrz warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Malarstwem zajęła się w latach osiemdziesiątych. Wśród tematów, które ją interesują dominuje pejzaż i wątki sakralne. Posługuje się różnymi technikami, ostatnio ograniczając się do akwareli i pasteli olejnych. Na wystawie, którą obecnie prezentuje widzimy cykl najnowszych pejzaży p.t. "Dalekie Krainy". Subtelna gama kolorystyczna, znakomite operowanie światłem, brak szczegółów i dosłowności sprawiają, że mimo niewielkich formatów, mamy wrażenie prac monumentalnych. Prace Marii Kubiak znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i zagranicą, a Jej "Droga Krzyżowa" w kościele Św. Marka w Krakowie.

Krystyna Kozłowska

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1 czerwca: Święto Saskiej Kępy już za tydzień

Za tydzień, 8 czerwca 2013, w godz. 14.00-19.00 odbędzie się kolejne Święto Saskiej Kępy. Poniżej prezentujemy plakat promujący tegoroczną edycję wydarzenia. Autorem plakatu jest mieszkająca na Saskiej Kępie Ewa Brykowska-Liniecka. Cały program znaleźć można na stronach portalu Saska Kępa z Pasją. W programie m.in. prapremiera spektaklu pt. "Listy do Skręcipitki" (Klub Kultury, godz. 22.00). Szczegółowe informacje na stronie projektu.

 

 

 

13 maja: Konkurs "Zaśpiewaj na Francuskiej"

Urząd Dzielnicy Praga Południe wraz z Francuską Izbą Przemysłowo-Handlową w Polsce organizują konkurs wokalny. Szczegóły na stronie Urzędu i CCIFP.

 

13 maja: Blues Time w klubie Ochotniczej Straży Pożarnej

We wtorek (14 maja 2013) o godz. 20.00 w klubie Ochotniczej Straży Pożarnej przy ul. Walecznych 74 wystąpi Blues Time (wraz z przyjaciółmi). Zaprasza Zbigniew Jędrzejczyk.

 

13 maja: Punkty składania deklaracji o opłacie za odpady komunalne

Poniżej zamieszczamy informację Pana Burmistrza Tomasza Kucharskiego dot. spraw śmieciowych zamieszczoną na stronie Urzędu Dzielnicy.

Szanowni Mieszkańcy, wychodząc naprzeciw Państwa potrzebom i oczekiwaniom, Urząd Dzielnicy Praga–Południe we współpracy z Zakładem Gospodarowania Nieruchomościami zdecydował o uruchomieniu dodatkowych dwóch punktów zamiejscowych, w których przyjmowane są deklaracje „śmieciowe” od spółdzielni, zarządców nieruchomości, wspólnot mieszkaniowych i właścicieli domów jednorodzinnych.

 
Punkty zamiejscowe znajdują się:
- w budynku Administracji Nieruchomości nr 7 przy ul. Hetmańskiej 25 (czynne 9.00-17.00)
- w budynku Klubu Kultury Saska Kępa (filia CPK) przy ul. Brukselskiej 23 (czynne 9.00-17.00) 
Deklaracje przyjmowane są również w Urzędzie Dzielnicy Praga-Południe przy ul. Grochowskiej 274 w stanowiskach 19 i 20 (Wydział Obsługi Mieszkańców – parter Urzędu) w godzinach pracy Urzędu.
Jednocześnie, w ramach Dzielnicy został powołany trzyosobowy zespół zajmujący się wdrażaniem zadań nowego systemu gospodarowania odpadami komunalnymi. Członkowie zespołu zostali koordynatorami poszczególnych obszarów Pragi-Południe:
1. Dominika Okoń
tel. 506-646-599; e-mail: zgo1@pragapld.waw.pl
(Gocław, Grochów Południowy, Saska Kępa, Przyczółek Grochowski).
2. Maciej Molasy
tel. 519-047-060; e-mail:
zgo2@pragapld.waw.pl
(Kamionek, Grochów Centrum, Grochów Północny).
3. Jarosław Kania
tel. 502-425-368; e-mail:
zgo3@pragapld.waw.pl
(Saska Kępa, Kamionek, Grochów Kinowa).
Wyrażam nadzieję, że uruchomienie dodatkowych punktów przyjmowania deklaracji oraz wyznaczenie koordynatorów jest kolejnym krokiem, który ułatwi Państwu proces adaptacji w nowym systemie gospodarowania odpadami komunalnymi.
TOMASZ KUCHARSKI
Burmistrz Dzielnicy Praga–Południe m.st. Warszawy

 

29 kwietnia: "Pamięć i wdzięczność" - publikacja o saskokępskiej parafii

W związku z 75. rocznicą utworzenia Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy wydana została publikacja zatytułowana "Pamięć i wdzięczność". Czytelnik odnajdzie w niej m.in. historię powstania parafii, archiwalne projekty i zdjęcia kościoła, liczne wspomnienia i świadectwa, a także spis wszystkich księży i sióstr pracujących w parafii.

 

28 kwietnia: XIII BiBA - fotorelacja

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

23 kwietnia: XIII BiBA w Klubie Kultury

26 kwietnia 2013 o godz. 19.00 w Klubie Kultury przy ul. Brukselskiej 23 rozpocznie się kolejna BiBA, czyli "Blues i Ballada na Saskiej Kępie".

BBalladę reprezentować będzie Antoni Muracki, a bluesa grupa "Stan Surowy".

Bilety dostępne w cenie 15 PLN.

 

 

 

 

 

 

 

• 18 kwietnia: "Saska Kępa w Wikipedii" - początek nowego projektu

Trwa projekt zatytułowany "Saska Kępa w Wikipedii", którego celem jest wzbogacenie projektów Wikimedia (np. Wikipedia, Wikimedia Commons, etc.) w treści i multimedia związane z Saską Kępą. W planach m.in. rozbudowa haseł, uzupełnianie materiałów fotograficznych, a w dalszej kolejności rozmieszczenie w wybranych miejscach Saskiej Kępy tabliczek z QR-code'ami odsyłającymi do artykułów Wikipedii. Dzięki współpracy z Wikiradiem niewykluczone jest też powstanie archiwum historii mówionej. Pilotażowa realizacja części projektu dotyczącej tabliczek prawdopodobnie odbędzie się na ulicy Elsterskiej (podgląd prac). W projekt zaangażowani będą członkowie Stowarzyszenia Wikimedia Polska, mieszkańcy Saskiej Kępy i wszystkie zainteresowane osoby - skala i powodzenie przedsięwzięcia będą uzależniona od pracy i skuteczności wolontariuszy.

Więcej informacji znaleźć można na stronie projektu oraz w audycji Wikiradia (autor: Borys Kozielski, CC-BY-SA-3.0, undefined).

 

Osoby zainteresowane włączeniem się w projekt proszone są o kontakt z Samorządem lub bezpośrednio z osobami zaangażowanymi w projekt.

 

• 17 kwietnia: W piątek 19 kwietnia wieczór poświęcony Państwu Centkiewiczom

19 kwietnia 2013 o godz. 19.00 w Klubie Kultury Saska Kępa przy ul. Brukselskiej 23 odbędzie się siódme spotkanie z cyklu "ŚLADAMI MISTRZÓW ... WIELKIE POSTACIE NA SASKIEJ KĘPIE". Patronem honorowym projektu jest Burmistrz Dzielnicy Praga Południe Pan Tomasz Kucharski.

Piątkowe spotkanie odbędzie się pt. "Pionierzy polskich wypraw polarnych - Alina i Czesław Centkiewiczowie". Honorowy patronat nad spotkaniem objął Pan Marek Kamiński. Uczestnicy spotkania będą mieli okazję do obejrzenia filmów o wyprawach polarnych i wysłuchania wspomnień polarników. Przewidziane są również wystąpienia gości specjalnych: dra Seweryna Macieja Zalewskiego (Honorowy Członek Komitetu Badań Polarnych PAN), Lucjana Nowosielskiego (geograf, polarnik, kierownik ekspedycji PAN na Spitsbergen), Małgorzaty Korczak-Abshire (Komitet Badań Polarnych PAN), Temenużki Wdowczyk (spadkobierczyni spuścizny po Alinie i Czesławie Centkiewiczach) oraz Tadeusza Burchackiego (Towarzystwo Przyjaciół Saskiej Kępy).

Spotkanie poprowadzi Pani Jadwiga Teresa Stępień, inicjatorka i koordynatorka projektu.

 

• 16 kwietnia: Nowy system gospodarowania odpadami - ważne informacje

Uwaga właściciele domów jednorodzinnych!
Ci z Państwa, którzy mają zawarte umowy na wywóz śmieci z MPO Sp. z o. o. jako osoby fizyczne (tzn. nieprowadzący działalności gospodarczej) mają miłą niespodziankę. MPO zawiadamia właśnie przy okazji wysyłania rachunków, że Państwa umowy z MPO na wywóz odpadów komunalnych, ulegną rozwiązaniu z dniem 30 czerwca 2013 roku bez konieczności składania pisemnego wypowiedzenia i w związku z tym, MPO prosi by nie składać wypowiedzeń. Zawiadamia też, że stosowne oświadczenia o rozwiązaniu umowy przyśle wraz z ostatnią fakturą. Miło nam bardzo przekazać tę wiadomość, która zaoszczędza fatygi i kłopotu. Na razie mamy taką informację tylko dot. MPO. Jeśli ktoś z Państwa ma podobną deklarację od innego przedsiębiorstwa, prosimy o wiadomość, to też zamieścimy na stronie.

Wszystkie niezbędne informacje dotyczące nowego systemu gospodarowania odpadami znaleźć można na stronie czysta.um.warszawa.pl.

 

 

• 24 marca: Pocisk moździerzowy przy ul. Niekłańskiej

Niecodzienna sytuacja miała miejsce w tym tygodniu przy ul. Niekłańskiej. W piątek 22 marca w pobliżu gmachu szpitala w czasie prac ziemnych znaleziono pocisk moździerzowy z okresu II wojny światowej. Na niewybuch natrafiła koparka. Szpital przejściowo wstrzymał przyjęcia, a ulicę zamknięto. Akcja saperów przebiegła sprawnie, nikomu nic się nie stało. Więcej informacji na stronach TVN Warszawa.

 

22 marca 2013: W Klubie Kultury trwa wystawa prac irańskich malowideł

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

18 marca 2013: Odpowiedź Prezydent m.st. Warszawy na zapytanie ws. wind

W Biuletynie Informacji Publicznej dostępna jest odpowiedź Prezydent m.st. Warszawy ws. opóźnień w budowie wind przy wiadukcie w ciągu ul. Saskiej nad Trasą Łazienkowską. Pisma w tej sprawie znaleźć można na odpowiedniej stronie lub pobrać jako pliki PDF - zapytanie i odpowiedź.

 

8 marca: Dzielmy się wiedzą o Saskiej Kępie

Wszystkie zainteresowane osoby mogą włączyć się w pomoc przy wzbogacaniu treści strony internetowej Samorządu. Zachęcamy do kontaktu - warto nadsyłać informacje o wydarzeniach na Saskiej Kępie i z Saską Kępą związanych oraz o wymagających nagłośnienia problemach. Potrzebne są również treści do wypełniania podstron poświęconych historii Saskiej Kępy, jej znanym mieszkańcom oraz zabytkom.

 

8 marca: Ośrodek KARTA realizuje program "Archiwa Społeczne"

Ośrodek KARTA rozpoczął tworzenie ogólnopolskiej ewidencji archiwów znajdujących się w posiadaniu różnego rodzaju organizacji i grup nieformalnych. Projekt zakłada także udostępnianie materiałów edukacyjnych dla archiwistów obywatelskich. Mieszkańców Saskiej Kępy posiadających unikalne archiwalia informujemy o możliwości nawiązania bezpośredniego kontaktu z pracownikami Ośrodka KARTA.

 

6 marca: Z cyklu "Śladami MISTRZÓW... Wielkie postacie na SASKIEJ KĘPIE": Ewa Bandrowska-Turska

Ukazał się kolejny artykuł Jadwigi Teresy Stępień z Samorządu Saskiej Kępy (inicjatorki i koordynatorki projektu "Śladami Mistrzów ...Wielkie Postacie na Saskiej Kępie). Artykuł poświęcony jest wybitnej polskiej śpiewaczce - Ewie Bandrowskiej-Turskiej (1894-1979). Zachęcamy do lektury.

 

• 27 lutego: W poniedziałek 25 lutego 2013 zmarł prof. Adam Roman

Prof. Adam Roman urodził się w 1916 roku. Brał udział w walkach w 1939 (83 PP Kobryń, zgrupowanie gen. Kleberga) i 1944 (Zgrupowanie "Radosław", Batalion Czata 49). W 1950 otrzymał dyplom Wydziału Rzeźby ASP w Warszawie, a w 1953 dyplom Instytutu Historycznego UW. Przez wiele lat pracował jako pedagog na warszawskiej ASP. Jako rzeźbiarz czynnie uczestniczył w życiu artystycznym. Jest autorem m.in. "Sztafety" znajdującej się obecnie przy Stadionie Narodowym. Był w gronie założycieli Społecznego Komitetu Ochrony Starych Powązek. Od 1956 mieszkał i tworzył na Saskiej Kępie - jego pracownia znajdowała się przy ul. Alfreda Nobla. Ostatnio jego prace mogliśmy podziwiać m.in. w czasie wystawy "Rzeźbiarze Saskiej Kępy wczoraj i dziś" inaugurującej działalność Klubu Kultury (2011).

Pogrzeb Profesora Adama Romana odbędzie się 6 marca o godz. 13.00 na Cmentarzu Powązkowskim.

 

• 21 lutego: W piątek 22 lutego XII "BiBA" na Saskiej Kępie

22 lutego o godz. 19.30 w Klubie Kultury (ul. Brukselska 23) odbędzie się XII już koncert z cyklu "Blues i Ballada na Saskiej Kępie". Wystąpią Przemek Chołody ("reprezentant bluesa") i Daniel Gałązka z Zespołem ("reprezentant ballady"). Zapraszają Adam Tkaczyk i Zbigniew Jędrzejczyk.

 

• 20 lutego: 05 marca 2013 posiedzenie Rady Osiedla Saska Kępa

Poniżej projekt porządku posiedzenia:

1) otwarcie posiedzenia Rady Osiedla,
2) stwierdzenie prawidłowości zwołania posiedzenia Rady Osiedla i zdolności do podejmowania uchwał,
3) przyjęcie porządku obrad posiedzenia Rady Osiedla,
4) podjęcie inicjatywy uchwałodawczej w sprawie zagospodarowania terenu stanowiącego własność m. st. Warszawy położonego przy ul. Nobla 14,
5) omówienie i monitorowanie stanu nawierzchni ulic i chodników położonych na terenie Saskiej Kępy,
6) podjecie uchwały o ponownym wystąpieniu do Burmistrza Dzielnicy o przekazanie z zasobów Urzędu Dzielnicy mebli dla samorządu, ponieważ używane obecnie mają już 50 lat,
7) aktualizacja dokładnego grafiku dyżurów członków Samorządu w siedzibie, zgodnie z ustalonymi wcześniej składami osobowymi zespołów,
8) sprawy rożne,
9) zamknięcie posiedzenia Rady Osiedla.

Posiedzenie odbędzie się przy ul. Jana Styki 25 o godz. 18.00.

 

• 19 lutego: Do 14 marca trwa zbieranie propozycji działań na Święto Saskiej Kępy

14 lutego rozpoczął się nabór ofert i propozycji działań artystycznych na Święto Saskiej Kępy, które w tym roku odbędzie się 8 czerwca. Propozycje zgłaszać można do dnia 14 marca 2013 do godz. 16.00. Zainteresowane osoby proszone są o korzystanie ze specjalnego formularza. Szczegóły znajdują się na plakacie oraz na specjalnie utworzonej podstronie w serwisie Centrum Promocji Kultury. Wzorem lat ubiegłych główne wydarzenia w ramach imprezy odbędą się wzdłuż ulicy Francuskiej.

 

• 18 lutego: Strona Samorządu Mieszkańców znów działa

W ostatnim czasie z przyczyn technicznych występowały problemy w dostępie do strony Samorządu Mieszkańców, przez co część nadsyłanych do nas wiadomości nie została umieszczona na czas.

Za zaistniałą sytuację bardzo przepraszamy!


 

 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Archiwum chronologiczne:

 • Archiwum 2018
 • Archiwum 2017
 • Archiwum 2016
 • Archiwum 2015
 • Archiwum 2014
 • Archiwum 2013
 • Archiwum 2012
 • Archiwum 2011
 • Archiwum tematyczne - treści sprzed 2011 roku (w budowie):

 • Baraki przy ul. Brukselskiej
 • Budka EVLAND
 • Chór
 • Czy Saska Kępa stanie się wyspą?
 • Działki przy al. Waszyngtona
 • Inscenizacja bitwy o Olszynkę Grochowską
 • Kasztanowce
 • Stadion Dziesięciolecia/Stadion Narodowy
 • Trasa Tysiąclecia
 • Obwieszczenia
 • Ekrany ochronne na Wale Miedzeszyńskim
 • Niebezpieczne ulice
 • Remonty infrastruktury
 • Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego
 • Przepompownia w Parku Skaryszewskim
 • Saska Kępa jak Manhattan
 • Paryż na Francuskiej
 • Zieleń
 • Park Skaryszewski
 • Zwierzęta
 • Ludzie Saskiej Kępy - wydarzenia
 • Pozostałe informacje (m.in. o promocji książki o Saskiej Kępie, staraniach o przywrócenie linii tramwajowej nr 8, Dniu Warszawy w szkole im. B. Prusa, wspólnocie mieszkaniowej przy Waszyngtona, wystawie fotografii)
 •  

   

   

   

   

   


                                                      Copyright © 2018 Samorząd Mieszkańcow Saskiej Kępy. Kontakt: kepa@kepa.waw.pl